Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Biała Lista

Szanowni Klienci,

Informujemy, iż numer konta bankowego wskazanego na naszych fakturach wystawianych dla Państwa za zakupy jest rachunkiem wirtualnym (subrachunkiem) i nie stanowi rachunku rozliczeniowego w rozumieniu prawa bankowego, a więc nie musi być zgłaszany do urzędu skarbowego. Tym samym rachunek ten nie pojawił się na Białej Liście podatników VAT.

Ministerstwo Finansów wyjaśniło, iż wpłaty na rachunki wirtualne przypisane do rachunku rozliczeniowego będą traktowane jak wpłaty na rachunek rozliczeniowy, który podlega zgłoszeniu do urzędu skarbowego. Natomiast same rachunki wirtualne nie będą podlegały obowiązkowi zgłaszania do urzędu w celu ich zamieszczenia w wykazie.

Kol-Dental Sp. z o.o. Sp. k. oświadcza, iż rachunek rozliczeniowy, do którego przypisane są rachunki wirtualne jest zgłoszony do Urzędu Skarbowego i znajduje się na Białej Liście, dodatkowo na Białej Liście pokazuje się adnotacja Podmiot może posiadać inne rachunki bankowe, które są przyporządkowane do rachunków wyświetlonych w wykazie, która to potwierdza.

Aby odnaleźć przypisanie Państwa rachunku wirtualnego do Kol-Dental Sp. z o.o. Sp. k. trzeba Białą Listę przeszukać po numerze konta bankowego.